متن خبرها

title

گزارش مکتوب ... ایران در تولید پارچه پرده ای جلوتر از ترکیه 

الگانت سمنان نخستین شرکت مشارکتی نساجی در ایران است که با همکاری ترکیه ، قطب تولید پرده در جهان را راه اندازی کرده است

این کارخانه که بزرگترین تولید کننده پارچه پرده ای در ایران است ، با تولید سالانه 2میلیون متر مربع پارچه پرده ای آشپزخانه ، پذیرایی ، نشیمن و اتاق های نشیمن و کودک ، نام خود را در فهرست برترین برندهای تجاری قرار داده است .

با اینکه الگانت در ترکیه بیش از 30 سال است فعالیت دارد و دارای چهار کارخانه تولید پرده و پارچه مبلی در این کشور است ولی از سال 81 با مثبت ارزیابی کردن شرایط اقتصادی سمنان ، سرمایه گذاری خود را برای توسعه نساجی در کشورمان آغاز کرد .

هم اکنون این سرمایه گذاری 51 درصدی برای ایران و 49 درصدی برای ترکیه به ثمر نشسته و کارخانه الگانت سمنان با تولید 2هزار طرح پرده ، یکی از صادرکنندگان عمده پارچه پرده ای به خود ترکیه است .

مدیرعامل شرکت الگانت سمنان سرمایه گذاری ابتدایی برای ساخت این واحد تولیدی را 15 میلیون دلار اعلام کرد و افزود: با اجرای طرح های بافندگی ، تکمیل و تاب نخ هم اکنون سرمایه این کارخانه به 45 میلیون دلار و اشتغالزایی آن به 400 نفر رسیده است .

مهدی جعفری افزود: پرده های شیشه ای ، ارگانزا ، تافته ، شانل و ساتن از محصولات عمده این کارخانه است که علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای ترکیه ، قزاقستان ، ازبکستان و روسیه صادر می شود .

وی افزود : تولیدات متنوع و با قیمت مناسب پرده الگانت سمنان ، راه واردات این کالا را به کشور بسته است .
این عضو هئیت مدیره شرکت الگانت گفت: واحد تولید نخ، ماهانه 15 تن و واحد رنگرزی نیز روزانه چهار هزار متر پارچه خروجی دارد و از نظر این میزان تولید ، شرکت الگانت در خاور میانه حائز رتبه اول است.

مصطفی تکرک اوغلو ، سرمایه گذار ترک شرکت الگانت در سمنان نیز با تمجید از شرایط بسیار مناسب اقتصادی در ایران و استان سمنان گفت : همکاری مناسبی بین آنکارا و سمنان برای تولید پارچه پرده ای وجود دارد و تولیدات پرده در سمنان مشتریان مناسب و دست به نقدی در بازارهای ترکیه دارد .

وی افزود : برای توسعه همکاری های اقتصادی با سمنان ، برنامه های جدیدی در پیش گرفته ایم که تولید نخ های پلی استر و تکستوره ( نوعی نخ نایلونی یا پلی آمیدی ) از آن جمله خواهد بود .

مدیرعامل شرکت الگانت سمنان نیز با بیان اینکه تولید پارچه پرده ای گلدوزی شده ، تولید مهم امسال این کارخانه خواهد بود گفت : پارچه ها در سمنان تولید و گلدوزی روی آنها با ماشین آلات انجام می شود .

وی با اشاره به اشتغالزایی فراوان ایجاد شده در قالب این خط تولید افزود: برای راه اندازی این خط تولید 20 ماشین گلدوزی کننده در نظر گرفته شده و با راه اندازی آنها 600 نفر مشغول کار می شوند .

جعفری ، نام تجاری این پرده های گلدوزی شده را بروگلی و آپلیک اعلام کرد .

خوشبختانه ، شرکت الگانت سمنان از واحدهای تولیدی است که مشکل تامین نقدینگی ندارد و همه کارگران آن با دریافت حقوق مناسب به کار مشغولند .

با توجه به اینکه تعداد متخصصان ترکی در این شرکت کار می کنند تنها دغدغه مسئولان شرکت تمدید مجوز فعالیت آنها در ایران است که این امر با همکاری اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی و ستاد خدمات سرمایه گذاری استان سمنان در حال انجام است .

اولین شرکت با سرمایه گذاری خارجی کشور در زمینه نساجی ، با صادرات پنج میلیون دلاری امسال ، روزهای خوشی را برای تحقق حماسه اقتصادی در پیش گرفته است.

 


گواهینامه های بین المللی

  image1   image1   image1  

ارزش‌های ما

ارایه بهترین خدمات به مشتریان

ایجاد محیطی سرشار از آرامش و اطمینان برای مشتریان

ترویج فرهنگ مهندسی زیبایی

آفرینش ثروت‌های مادی و معنوی و گسترش کسب و کار برای کلیه ذینفعان

اطلاعات تماس کارخانه

سمنان . شهرک صنعتی سمنان . انتهای بلوار جمهوری
تلفن: 6-33652903 23 98+
فکس: 33652910 23 98+

Email: info@elegantgroup.ir
Website: www.elegantgroup.ir